Krem biomimetyczny – co to znaczy?

Przemysł kosmetyczny opierając się na wieloletnich badaniach stara się tak skomponować budowę produktów pielęgnacyjnych, aby wspomagać naturalne funkcje skóry. Tradycyjne kremy działają na zasadzie okluzji, czyli tworzą tłustą warstwę na powierzchni naskórka. Okazało się jednak, że warstwa ta może utrudniać przenikanie składników aktywnych do głębszych warstw skóry, często również składniki te ulegały odparowywaniu. Sprawiało to, że choć produkty pielęgnacyjne wydawały się odpowiednio dobrane do potrzeb cery, to nie dawały pożądanych rezultatów.

Jako Organic Series poszliśmy o krok na przód i wraz ze sztabem specjalistów wykorzystaliśmy biomimetykę w swoich produktach. To dzięki niej zawdzięczamy lamelarną budowę kremów, o czym już od dawna informujemy. Pojęcie biomimetyczności daje jednak szerszy pogląd na pochodzenie i powstanie produktów, co bardziej kompleksowo odpowiada charakterystyce naszych kremów forte.
Biomimetyka w kosmetologii

Biomimetyka została odkryta w połowie XX wieku i zyskała miano jednej z najważniejszych i najszybciej rozwijających się interdyscyplinarnych dziedzin nauki. Biomimetyka bada i obserwuje budowę oraz zasady działania natury, przy czym wykorzystuje jej rozwiązania, zachowania i zachodzące w niej procesy przenosząc je na nowoczesne rozwiązania technologiczne. Te rozwiązania miedzy innymi znalazły swoje zastosowanie w kosmetologii.

Zapewne znane jest wszystkim pojęcie kosmetyki naturalnej. Po krótce, są to kosmetyki ze składnikami pochodzenia roślinnego. Natomiast kosmetyki biomimetyczne to coś więcej niż tylko naturalny skład. Baza biomimetyczna można powiedzieć, że jest takim systemem kopiującym strukturę ludzkiej skóry. Imituje warstwy barierowe skóry i wzmacnia jej funkcje poprzez uzupełnienie utraconych fragmentów.

Właściwości bazy biomimetycznej:
Kosmetyki Organic Series a biomimetyczność

Baza biomimetyczna w kremach forte Organic Series to nic innego jak lamelarna budowa, która wiernie naśladuje strukturę skóry i działania w niej zachodzące. Ulega ona „wtapianiu” się w cement międzykomórkowy i odtwarzaniu go. Dzięki temu składniki aktywne znajdujące się na granicy z żywą warstwą naskórka w łatwy sposób przedostają się do głębszych warstw skóry. Efektem tego jest lekka konsystencja kremów, szybka wchłanialność, uczucie na skórze jedwabistego wygładzenia oraz przede wszystkim, a co najważniejsze wykazywanie maksymalnego, dobroczynnego i skutecznego działania na wszelkie problemy skórne.

Biomimetyczne kosmetyki Organic Series

 • Bestsellery

  biomimetyczny krem forte dotleniający

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte silnie nawilżający

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte do cery tłustej

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte do cery naczynkowej

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte do cery z przebarwieniami

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte anti-aging

  99,00 199,00  Wybierz opcje
 • Kremy do twarzy

  biomimetyczny krem forte pod oczy

  99,00 199,00  Wybierz opcje
Przewiń do góry

Zapisz się do newslettera!

Zapisując się do newslettera otrzymujesz dostęp do informacji i promocji, również tych limitowanych. A za zapis otrzymasz:

40 zł na zakupy!